Strhující thriller ze současné Prahy - kniha, kterou neodložíte dokud nezjistíte, jaká je skutečná pravda o běhu světa. 

…tak lehká a třepotavě neuchopitelná, a přesto smrtící a mrazivá.

Kdo ve skutečnosti rozhoduje o celé civilizaci, ekologii a našich životech?

Nehoda uprostřed nočního města, nebo důmyslná vražda? Televizní reportér Pavel Černý se dostane do víru událostí vedoucích až do nejvyšších sfér vlivu a utajených mocenských skupin.

Thriller ze současné Prahy vede až na konferenci Bilderberg, kde se za zavřenými dveřmi jedná o budoucnosti světa. Zdánlivě šílené konspirace, které jsou ale realitě blíže, než si myslíte - než si vůbec odvážíte připustit. Skutečná pravda je šokující a je jen na vás, jestli ji dokážete přijmout. Nikdo ji před vámi neskrývá – stačí se jen dívat…


„Dobře – tak vy chcete znát pravdu o tom, jak funguje svět? O to tady jde? Mohu vám říci svoji pravdu, pokud chcete...

Dnešní společnost je jako loď – ohromná, krásná a vzájemně ekonomicky propletená tak, že už ji nelze ovládat. Žije vlastním životem jako tenhle motýl a prostě pluje oceánem.

Nelze naráz vypnout všechny motory, protože nikdo neví, co by to udělalo a jestli by se rázem nepotopila.

Já jsem vlastně jen takový malý remorkér, který je proti ní zcela nicotný a bezvýznamný, ale snaží se alespoň trochu držet její směr, aby se neroztříštila o nejbližší skaliska.“ 

Jan Tománek (*1978) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze. Kromě filmové a umělecké práce se věnoval i psaní do herních a filmových časopisů a založil počítačový magazín Level, ve kterém působil jako šéfredaktor. Je znám jako režisér, scénárista a producent divácky úspěšných animovaných filmů Kozí příběh, za které získal řadu mezinárodních filmových cen a byl nominován i na Českého lva. Se svou ženou žije na okraji Prahy a je otcem dvou dětí. 

Kniha Motýlí křik je jeho prvním vydaným románem.

Jan Tománek - spisovatel foto

© Jan Tománek 2018